biblia,  porady,  wiara

9 biblijnych wersetów, które otworzyły mi oczy

Kiedyś moja Biblia była gdzieś głęboko schowana w szafie. Nie wiem jak Wy, ale myślałam, że nie trzeba jej czytać oraz że jest ona tylko dla duchownych.

Jednak kilka lat temu, gdy zaczęłam ją czytać, zdałam sobie sprawę, że byłam w błędzie…

Jeśli nie czytałeś jeszcze postu o tym, że Biblia jest o wiele ważniejsza od tego co mówi Kościół to zapraszam tutaj >klik<

Czytając Biblie dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy o których nigdy wcześniej nie słyszałam albo słyszałam, ale okazały się one nieprawdziwe!

Oto kilka wersetów, które otworzyły mi oczy.

Ewangelia Jana 3,16

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, KTO W NIEGO WIERZY, nie zginął, ale MIAŁ ŻYCIE WIECZNE.

List do Rzymian 10,9

Jeżeli ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych – ZBAWIONY BĘDZIESZ.

Dzieje Apostolskie 4,12

I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem ŻADNEGO innego IMIENIA, przez które moglibyśmy być zbawieni.

Ewangelia Jana 14,6

Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej JAK TYLKO PRZEZE MNIE.

1 List do Tymoteusza 2,5

Albowiem jeden jest Bóg, JEDEN TEŻ POŚREDNIK między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus JEZUS.

Ewangelia Marka 3,31-35

Tymczasem nadeszła Jego matka i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. A tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: Oto Twoja matka i bracia na dworze szukają Ciebie. Odpowiedział im: Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi? I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest mi bratem, siostrą i matką.

List do Galacjan 1,7-8

Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy NAWET MY lub ANIOŁ Z NIEBA głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty!

2 List do Koryntian 11,13-15

Ci fałszywi apostołowie – to podstępni działacze, udający apostołów Chrystusa. I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości. Nic przeto wielkiego, że i jego słudzy podszywają się pod sprawiedliwość. Ale skończą według dzieł swoich.

1 List do Tymoteusza 3,2-4

Biskup więc powinien być bez zarzutu – MĄŻ JEDNEJ ŻONY, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, dobrze zarządzający własnym domem, z całą godnością trzymający swoje dzieci w uległości.

***

Zachęcam do wgłębienia się i przeczytania całego kontekstu poszczególnych wersetów! Nie będę dodawać własnej interpretacji, ponieważ wiele osób wykorzystuję Biblię w zły sposób, biorąc jeden werset i robiąc z niego teologię albo nawet zmieniając niektóre wyrazy. Niestety wiele ludzi przez to odrzuca wiarę w Boga, na przykład ze względu na ludzi, którzy robią coś złego, a deklarują się wierzącymi. Najlepiej więc samemu przeczytać Słowo Boże i zobaczyć jaka jest PRAWDA!

Daj znać w komentarzu czy znałeś te wersety!

Mrs Kinga Adamiec

2 komentarze

  • Dinka

    Jak różne mogą być odczucia po przeczytaniu biblii. Mnie osobiście przeczytanie biblii w 6 wersjach językowych i różnym czasie tłumaczenia tylko jeszcze bardziej odsunęło od religii. Podziwiam ludzi takich jak ty, którzy w dzisiejszych czasach i przy obecnym zasobie wiedzy są w stanie jeszcze tak wierzyć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *