film,  polecane,  relaks

Filmowe niedziele #1

Niedzielne po południa jak i wieczory same się proszą o to abyśmy w końcu usiedli i nie robili nic.

Jednak my tak nie potrafimy. No może czasem? Zdarza Wam się pewnie też siąść, spojrzeć przez okno i pomyśleć chwilkę nad tym całym sensem. Chociaż chwilkę, dopóki nie skończymy pić kawy czy herbaty… No, a dziś dzień wolny, dzień odpoczynku, trzeba więc go jakoś dobrze doprawić, „doprawić smakiem filmowym”.

Kiedyś byłam niezłym maniakiem filmów… Zawsze marzyłam też nagrać swój. Z racji tego kierunek moich studiów to produkcja medialna. Dzisiaj stanęło na tym, że o nich piszę, ale to już dobry początek, co nie?

Uwaga: polecane przeze mnie filmy opisywać będę przede wszystkim na podstawie uczuć, które we mnie wywołały i będę je opisywać bardziej jako recepta dla Ciebie, która również jakieś uczucia i przemyślenia powinna wywołać.

MEDICUS

2 godz. 30 min.

Gatunek: przygodowy, dramat historyczny

Reżyseria: Philipp Stölzl

Opis: Mimo trudnego dzieciństwa, młody chłopak podejmuję się realizacji marzeń. Wyrusza w daleką podróż by zdobyć odpowiednie kwalifikacje. Musi „na chwilę” zmienić wyznanie, by móc uczyć się swojego zawodu.

Komentarz: Film bardzo wciągający. Daje do myślenia. Piękne widoki, dobra gra aktorska! Film pokazuje jak ważne jest mieć cel i do niego dążyć. Bohater ma pewien dar i aby go doskonalić – ryzykuje swe życie.

Film może wywołać: motywacje, refleksje, ciekawość, strach, adrenalinę, chęć dążenia do celu.

Więcej informacji tutaj >klik<

KAŻDE ŻYCIE JEST CUDEM // OCTOBER BABY

1 godz. 47 min.

Gatunek: Dramat

Reżyseria: Andrew Erwin, Jon Erwin

Opis: Bohaterka próbuje odnaleźć siebie. Dowiaduje się, że została adoptowana wyrusza w podróż poszukiwania biologicznej matki.

Komentarz: Nie jest to łatwa historia. „Na pewno jednak – historia na czasie.” Dowiadujemy się, że bohaterka przeżyła aborcję. Jest to autentyczna historia >klik<. Dziewczyna wyrusza w poszukiwaniu matki, jest to również podróż w głąb siebie. Film jest więc o próbach akceptacji siebie i o sile miłości. Wzruszający!

Film może wywołać: smutek i radość jednocześnie; refleksję, zadumę, naukę o życiu.

Więcej informacji tutaj >klik<

CYRK MOTYLI

20min.

Gatunek: Dramat, krótkometrażowy

Reżyseria: Joshua Weigel

Opis: Ekipa cyrku podróżuję po Ameryce. Za namową małego chłopca, szef cyrku zgadza się udać na pokaz konkurencyjnej grupy. Jego uwagę zwraca młody mężczyzna bez rąk i nóg.

Komentarz: Film z duszą i z pięknym, malowniczym klimatem. Przede wszystkim ma niesamowite przesłanie. Główny bohater, czyli autentyczny Nick Vujicic najpierw upokorzony lecz później odnaleziony. Jak w prawdziwym życiu. Nick jest mówcą motywacyjnym i przekazuję ludziom, że nieważne jest to, że nie ma rąk i nóg, liczy się dla niego coś więcej. Ma wspaniałą żonę i dzieci, często także podkreśla swoją głęboką wiarę w Boga.

Film może wywołać: radość, motywację, refleksję, naukę o życiu, wdzięczność.

Więcej informacji tutaj >klik<

Kocham polecać innym filmy, bo mogą wiele wnieść do naszego życia. Mam nadzieję, że te wyżej wymienione się Wam spodobają. Dajcie znać w komentarzu jakie filmy oglądaliście ostatnio i czy je polecacie (chętnie obejrzę!). Moim najlepszym sposobem na znajdywanie filmów jest przypadek. Klikam w film, później w aktorów, później w ich inne filmy, w innych reżyserów i tak aż nagle wyskoczy mi coś ciekawego, coś konkretnego, coś z duszą…

Pozdrawiam

Mrs Kinga Adamiec

4 komentarze

 • Fit książkoholiczka

  „October baby” jest jednym z moich ulubionych filmów, wzruszający i ujmujący. Dla mnie po prostu genialny.
  Jednak zaintrygował mnie dodatkowo „Cyrk Motyli”. Czytałam kilka książek od Nicka, więc raczej się skuszę też na formę filmu.
  Co do pisania, to polecam zawsze przeczytać kilka razy tekst przed jego publikacją, dzięki temu powinnaś wyeliminować niepotrzebne błędy, do których ludzie lubią się przyczepiać. Dodatkowo możesz dać ten tekst do przeczytania komuś z bliskich.
  Pozdrawiam i nie przejmuj się, ważne to się nie poddawać i próbować dalej pisać.

  • kingulencja

   Dziękuję 🙂 tak staram się, ale mój charakter mi w tym przeszkadza. Jestem bardzo „szybką” osobą i ciężko mi coś sprawdzać kilka razy, ale UCZĘ SIĘ. Całe życie się człowiek uczy, prawda? 🙂 Co do filmu Nicka to bardzo, bardzo polecam! Pozdrawiam serdecznie

 • Nie pozdrawiam

  A ja mam taką radę. Jak już musisz brać się za pisanie bloga i to publicznego to naucz się pisać poprawnie w języku ojczystym i pisz z sensem, bo oczy krwawią.

  „Zdarza Wam się… pomyśleć CHWILKĘ nad tym całym sensem. Chociaż CHWILKĘ, dopóki nie…” – Brawo! Powtórzenie!

  „Doprawić smakiem – filmowym.” – WTF?

  „polecane przeze mnie filmy opisywać będę przede wszystkim na podstawie UCZUĆ, które we mnie wywołały i będę je opisywać bardziej jako recepta dla Ciebie, która również jakieś UCZUCIA i przemyślenia powinna wywołać.” – Brawo! Powtórzenie!

  „Jest to autentyczna historia (Gianna Jessen).” – WTF?

  „Kocham polecać innym FILMY, bo mogą wiele wnieść do naszego życia. Mam nadzieję, że te wyżej wymienione się Wam spodobają. Dajcie znać w komentarzu jakie FILMY oglądaliście ostatnio i czy je polecacie (chętnie obejrzę!). Moim najlepszym sposobem na znajdywanie FILMÓW jest przypadek. Klikam w FILM, później w aktorów, później w ich inne FILMY w innych reżyserów i tak aż nagle wyskoczy mi coś ciekawego, coś konkretnego, coś z duszą…” – Brawo! Powtórzenie!

  W takich momentach żałuję, że każdy może publikować w internecie co chce i bezkarnie kaleczyć język polski. Nie pozdrawiam.

  • kingulencja

   Hej! Ja mam taką radę, że jeśli Ci się nie podoba to nie musisz tu być. To moje początki więc można przyczepić się do wszystkiego. A co do mojego stylu pisania – to mój styl i nikt go nie zmieni. Pisałam w pierszym wpisie, że będę używać dużo przeności. Będę używać też dużo dziwnych skrótów i będę dużo razy powtarzać bo tak mam (też w życiu codziennym). Taka już jestem 🙂 dobrze, że moi najbliżsi i ja sama siebie akceptuję bo to jest najważniejsze! A Ciebie akceptują inni? Lub Ty sama/sam? Ja pozdrawiam! I dziękuję za mój pierwszy komentarz w tej notce! Haha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *