porady,  problemy,  życie

Powiedz sobie nie

Fajne jest w życiu to, że od Ciebie zależy czy przeczytasz ten post!

Zastanawiam się ostatnio nad Twoim życiem.

A Ty?

Nad moim już się zastanowiłam, dlatego dawno mnie tu nie było. Postanowiłam być sobą, nie pisałam nic na siłę, nie miałam też czasu i weny, ale w czasie tej nieobecności np. założyłam firmę (a mówiono mi, abym jej nie zakładała, teraz dopiero czuję się jak ryba w wodzie!)

Nie zawsze trzeba żyć tak jak żyć się powinno – czyli jak każą nam inni.

My jako dorośli ludzie staramy się przypodobać innym. Przejmujemy się opinią innych, albo nawet robimy coś wbrew sobie. Dlaczego?

Zawsze zastanawiałam się czy da się osiągnąć taki stan, w którym nie będę patrzeć na opinię innych. Odpowiedzi nie znam, ale jako wrażliwy człowiek prawdopodobnie trochę na nią patrzę.

Jednak istnieje sposób, aby takowa opinia nie wpływała na nasze życie.

Musimy umieć powiedzieć NIE sobie i ludziom.

Jeśli ktoś chcę „ustawiać” Ci życie, bo może Ty nie umiesz, nie masz np. zdolności organizacyjnych, nie pozwól mu na to. Może ktoś chce dobrze, może nie, ale już sam fakt, że ktoś zabiera się za dobrowolne ustawianie Tobie życia – dziwi, przynajmniej mnie.

Dziwi dlatego, że bez znajomości jego motywów godzisz się na czyjeś życie w swoim. Nie mówię tu o kwestii pomocy, jeśli jest to Twój przyjaciel, partner czy mentor, który próbuje wyrwać Cię z dołka – to co innego niż osoba, która z brudnymi butami wchodzi w Twoje życie. Prawdopodobnie ta osoba nie umie ustawić swojego i próbuje ustawić Twoje. Musisz nauczyć się to rozróżniać. Kto mówi z serca, a kto ze swojego egoizmu.

To jest ważne bo mamy jedno życie i albo przeżyjemy je my, albo nie my.

Niestety pewnie nie raz, musieliśmy zrobić coś wbrew sobie. Czym to skutkuje, chyba nie muszę pisać. Na pewno nie jesteśmy wtedy sobą, a to już najgorszy ze skutków ubocznych.

To kwestia naszego wyboru.

Musi nadejść dzień, w którym uświadamiamy sobie, że np. nasz szef źle nas traktował, a my nic nigdy mu nie powiedzieliśmy, nasz znajomy nas wykorzystywał, dzwonił tylko w potrzebie, a my byliśmy na każde jego zawołanie. Ktoś z rodziny kazał nam iść na studia, których w ogóle nie lubimy. Stańmy twarzą w twarz z szefem, znajomym, rodzicem i powiedzmy mu prawdę.

Powiedz także osobie, która każe Ci wypić drinka (a Ty nie masz na niego ochoty) że go nie wypijesz. Powiedz też, aby nie proponowała Ci go kolejny raz.

Skonfrontuj osobę, która zawsze Cię krytykowała lub przeciwstaw się komuś kto źle Ci radzi. Od Ciebie zależy czy weźmiesz te rady do serca, prawdopodobnie powiesz, że nie, ale ja wiem, że to gdzieś tam w nas wchodzi. Skończ po prostu tę rozmowę jeśli nie prowadzi ona donikąd.

Zacznij cenić swój czas i nie pozwól innym by złe emocje się w Tobie produkowały.

Nie chcemy czegoś robić nie róbmy, przyjdzie na to odpowiedni czas.

Mrs Kinga Adamiec


2 komentarze

  • tonerdodrukarki

    Super, dziękuję Ci za ten wpis 🙂 to naprawdę ważne co piszesz. Ja niestety dopiero zaczynam to odkrywać i okazuje się, że całe życie zbyt bardzo przejmowałam się innymi, za mało sobą. Szkoda, ale nigdy nie jest za późno na zmianę 🙂 Problem jest też w tym, że ludzie często uciekają od siebie, nie chcą poznać siebie, swojego wnętrza, boją się zajrzeć w głąb. To wiąże się też z ucieczką od Boga. A nie można poznać Boga, bez zajrzenia do swojego serca. Dlatego wielu z nas nawet nie wie co czuje, w czym tkwi, nie wie czego oczekuje od życia i co właściwie daje mu radość. A to jedna z ważniejszych rzeczy do odkrycia w życiu. Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *