porady,  problemy,  życie

Ziemia pozbawiona dziewictwa

Masz wybór. Jesteś czystym człowiekiem, „nie oddanym nikomu”. Potem czas sprawia, że Twój stan ulega zmianie. Oddajesz siebie, swe myśli, decyzje, poglądy. Czy są one Twoje? Czy w ogóle możesz stać się jeszcze kiedyś czysty?

Nie wiesz nawet kiedy trzymałeś w rękach brudne pieniądze. Nie wiesz czy jedzenie, które zamówiłeś ma więcej E niż normalnych składników. Nie wiesz, kto jest reżyserem filmu, na który zabrała Cię koleżanka, ani nie wiesz czym kieruję się Twój ulubiony muzyk. Przez co to wszystko jest kierowane? Gdzie jest Twój wybór, a wybór kogoś innego? Jesteś kimś innym czy sobą?

Przeczytasz jakiś artykuł, nie wiesz nawet kto go napisał. Potem argumenty z tego artykuły stają się Twoimi.

Dowiadujesz się, że nie wolno czegoś tam jeść. Unikasz tego całe życie, za kilka lat lekarz mówi Ci, że Twój organizm ma zapotrzebowanie na ten właśnie produkt i tylko dlatego czujesz się taki senny i obolały. Kupujesz potem kilka ton tego produktu i jesz go do końca życia. Senność odchodzi.

Mówisz „nie wiem czy jestem kobietą czy mężczyzną”. Chyba łatwo to sprawdzić, jednak Ty to utrudniasz. Idziesz do specjalisty sądząc, że on Ci pomoże. On daje Ci podręcznikową odpowiedź, która Cię nie satysfakcjonuję. Idziesz prosto do chirurga, on znudzony poprawianiem nosów i powiększaniem piersi decyduję się na usunięcie Ci czegoś innego. W końcu zrobi coś nowego. Ty płacisz mu miliony za to, by stać się kimś kim nie jesteś.

Czytasz poradniki, w tym roku wyszło kilka o podobnych tytułach, wybierasz jakiś najnowszy, sądząc, że może ten autor znalazł sposób na to „jak dogonić szczęście”? Potem zastanawiasz się, po co jest tyle książek o tym samym tytule, a nadal powstają nowe? Zdajesz sobie sprawę, że poradnik, który kupiłeś nie pomógł Ci. Za rok kupujesz nowy.

Takie sytuacje prowokują mnie do zadania pytania ludzkości, gdzie jesteś Ty?

Ta ziemia jest pozbawiona dziewictwa. Ten tytuł może dziwnie zabrzmieć, ale jest przestrogą by „nie rozdawać” swoich decyzji komuś innemu.

Moim marzeniem jest aby każdy człowiek podejmował decyzje sam, a nie był kierowany kimś innym. Oczyścił umysł od brudu tego świata. Wybrał mądrze.

Ten post powstał w wyniku „śledzenia” wypowiedzi ludzi w Internecie. Czasami po przeczytaniu komentarzy różnych osób, takie właśnie przemyślenia (lub gorsze) pojawiały się w mojej głowie. Piszę, bo czasem tracę wiarę w ludzkość. Jednak wiem, że Internet jest miejscem wielu brudów.

Nie wiesz co jest kłamstwem, a co prawdą. Czasem wierzysz i w to i w to. Dlatego szukaj sam odpowiedzi…

Mrs Kinga Adamiec

5 komentarzy

 • Dom Słowa

  Piękny blog i artykuł.
  Trafiłem tu przedwczoraj czytając Twój komentarz na Motyw Kobiety.
  Moje odczucia z wizyty w tym miejscu są takie:
  czystość, skromność, prostota po prostu pięknie.
  Co do artykułu to chyba problem w tym, że w dzisiejszych czasach ludzie są albo zbyt leniwi albo zbyt zmęczeni lub zbyt zajęci żeby samemu dociekać prawdy a co za tym idzie podejmować słuszne decyzje.
  Na przykład całe życie wierzyłem w Boga i uważałem się za chrześcijanina bo inni mi mowili że nim jestem, ba nawet utwierdzali mnie w tym, że jestem w porządku. A tym czasem moje wybory zaprowadziły mnie do więzienia. Ale dziękuję za to Bogu, bo to był mój czas na zadawanie pytań, tam zacząłem czytać Biblię i zostałem prawdziwie chrześcijaninem.
  Niemożliwym jest być czystą kartą, bo jesteśmy kształtowani przez otoczenie zanim mamy jakikolwiek wpływ na to. Ale możliwym jest zmienić kierunek i myślenie a najlepiej zrobić to w oparciu o Boga i Jego Słowo, które jest niezmiennym i niezachwianym fundamentem.
  Ależ się rozpisałem, wystarczy 🙂
  Pozdrawiam serdecznie.

  • kingulencja

   Naprawdę dziękuję za takie słowa! To mnie zachęca! 🙂
   Niesamowite świadectwo, Bóg ma na nas sposoby, nawet takie 🙂 ale najważniejsze by dojść do poznania Jego! Będę odwiedzać Twojego bloga bo widzę super tematyka! Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *